सेनाद्वारा पाँचकुमारी प्राबिका १८२ जनाको स्वास्थ्य परिक्षण

क्षितिज विश्वकर्मा, लालबन्दी । सर्लाहीको लालबन्दी नगरपालिका वडा नम्बर २ मा रहेको श्री पाँचकुमारी प्राविमा आइतबार सेनाले विद्यार्थीको स्वास्थ्य परीक्षण गरेको छ ।

नजिकै रहेको सेनाको भैरबी दल गणले मध्य पूर्वी पृतना हेडक्वाटरकाे अवधारणा ‘ONE UNIT ONE SCHOOL SUPPORT’ कार्यक्रम अन्तर्गत विद्यालयमा अध्ययनरत १८२ जनाको स्वास्थ्य परीक्षण गरेको हो । सेनाको चिकित्सक टोलिले विद्यार्थीको कान र आँखा परीक्षण गर्नुका साथै तौल तथा उचाई मापन गरेको थियो भने उनीहरुलाई जुकालगायतको औसधिसमेत प्रदान गरेको थियो ।

स्वास्थ्य परीक्षण गर्न फिल्ड अस्पताल बर्दिबासबाट प्राविधिक प्रमुख सेनानी डा. कविता कर्माचार्यसहितको मेडिकल टिम आएको थियो । त्यसैगरी गणको मेडिकल जनशक्ति पनि स्वास्थ्य परीक्षणमा खटिएका थिए ।

कार्यक्रममा भैरबी दलका गणपति प्रमुख सेनानी सुर्यबहादुर कार्की, वडाका जनप्रतिनिधि, विद्यालय व्यवस्थापन समितिका प्रतिनिधि, विद्यालयका शिक्षक लगाएत सहभागी थिए । बिहान पौने ११ बजेदेखि आयोजना गरिएको स्वास्थ्य परीक्षण कार्यक्रम अपरान्ह पौने चार बजेसम्म संचालन भएको थियो ।

स्वास्थ्य परीक्षणसँगै विद्यार्थीलाई स्वास्थ्य सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम पनि संचालन गरिएको थियो । सेनाले चलाएको स्वास्थ्य परीक्षण कार्यक्रबाट विद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरु लाभान्वित भएका थिए । स्वास्थ्य सचेतना कार्यक्रम पनि गरिएकाले विद्यार्थीले घरमा आफ्ना अभिभावलाई स्वस्थ रहन प्रेरित गर्ने अपेक्षा गरिएको सेनाले बताएको छ ।

सेनाले सो बिद्यालयमा यस अघि पनि कार्यक्रम गरि विद्यार्थीहरुलाई सहयोग गरेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया

error: Alert: Content selection is disabled!!