लालबन्दीमा १० गतेबाट महोत्सव लाग्दै, ५० हजार दर्शले अवलोकन गर्ने अनुमान

लालबन्दी । सर्लाहीको लालबन्दीमा प्रथम लालबन्दी महोत्स हुने भएको छ । उद्योग वाणिज्य संघ लालबन्दीले मंगलवार पत्रकार सम्मेलन गरी महोत्स बारे जानकारी गराएको हो । उद्योग वाणिज्य संघ लालबन्दी आयोजक रहेको महोत्सव फागुन १० गते देखि १९ गतेसम्म लालबन्दी – ६ स्थित राधाकृष्ण खेलमैदान हुने उद्योग वाणिज्य संघ लालबन्दीका अध्यक्ष दीपेन्द्र मकुमार बलम्पाकीले जानकारी दिए ।

“कृषि, पर्यटन, व्यापार , स्वरोजगार,आत्मनिर्भरताको आधार” भन्ने महोत्सवको मूल नारा रहेको छ ।

आर्थिक चहलपहल बढाउन,लालबन्दी विकास र परिचयको लागी महोत्सव आयोजना गर्न लागिएको अध्यक्ष बलम्पाकीले पत्रकार सम्मेलनमा बताए । औद्योगिक शान्ती नेपाल र संयुक्त नेपाल मेला महोत्सव गुप प्रा.लि.को व्यवस्थापनमा महोत्सवमा अवधिभर स्थानीय तथा राष्ट्रिय कलाकारबाट प्रस्तुति रहने बलम्पाकीले जानकारी दिए । करिब ७१ लाख लगत अनुमान गरिएको महोत्सवमा झण्डै ५० हजार दर्शकले अवलोकन गर्ने आयोजकको अनुमान छ ।

महोत्सवमा स्थानीय कृषि उपजका स्टलहरूलाई निशुल्क, उद्योग वाणिज्य सङ्घमा आवद्धलाई सात हजार रुपियाँ र बाहिरका व्यवसायीलाई १२ हजार रुपियाँ शुल्क निर्धारण गरिएको आयोजकले जनाएको छ । आयोजकले महोत्सव अवलोकन गर्न आउने शारीरिक अशक्त र ज्येष्ठ नागरिक लाई प्रवेश निस्शुल्क गरिए पनि ,विद्यार्थीलाई ५० रुपियाँ र अन्य सर्वसाधारणलाई ७० रुपियाँ टिकट शुल्क निर्धारण गरेको छ ।

महोत्सवको लालबन्दी नगरपालिको संरक्षक तथा नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ काठमाडौं र उद्योग वाणिज्य महासंघ मधेस प्रदेश सहयोगी रहेका आयोजक उद्योग वाणिज्य संघ लालबन्दीले जनाएको छ । आयोजकले महोत्सवमा सफल बनाउन अध्यक्ष दिपेन्द्र कुमार बलम्पाकी संयोजकत्वमा, निवर्तमान अध्यक्ष कल्याण कुमार जोशि र सूर्य बहादुर श्रेष्ठ सदस्य रहने गरि कार्य विभाजन गरेको जनाएको छ । उपाध्यक्ष प्रदिप भट्टराई संयोजक रहने गरि राम प्रसाद देवकोटा चुडामणी उप्रेति र,बिक्रम खड्का चिवालय व्यवस्थापनको जिम्मेवारी तोकिएको छ ।

त्यस्तै समञ्च व्यवस्थापनको लागि अनु हाडाको संयोजकत्वमा कमला थापा ,राजकुमार चौधरी सदस्य रहेको उप समिति बनाएको छ । त्यस्तै प्रायोजत व्यवस्थापनका लागि सुवास दाहालको संयोजकत्वका उपसमिति बनाइएको आयोजकले जनाएको छ । जसको सदस्यहरूका बिक्रम खड्क, नागेन्द्र साह, भरत दाहाल र दिनेश पाठक रहेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया

error: Alert: Content selection is disabled!!